Juleavslutning i Finnfjordbotn

Juleavslutning i Finnfjordbotn

I dag hadde elever og ansatte juleavslutning på skolen, med taler, sang og gang rundt juletreet. Elever som har gjort litt ekstra for skolemiljø og flaskeinnsamling, ble også markert. Og i tradisjonens tro, utdeling av støtte til prosjekt Haiti. Ei flott markering og avslutning av dette året. 

Med elevrådets tale under, ønsker vi alle ei god og fredfull jul.

Julehilsen fra elevrådet

Vi i elevrådet ønsker å takke for at vi får holde tale, vi setter pris på sjansen til å sette lys på alt det gode på skolen. Elevrådet er elevenes stemme in i skolens demokrati, og representanter fra elevrådet har jevnlige møter med rektor gjennom Arbeidsmiljøutvalget og Skolemiljøutvalget. Vi vill derfor takke rektor for hans initiativ og engasjement når det kommer til elevene.

Vi er også takknemlige for alle læreren som stiller opp både på og etter skolen. I år har skolen vår vært del av Erasmus + og fått mulighet til å reise til Tyskland, vi takker administrasjonen som organiserte og alle lærerne som var med på turen.

Vi hadde ikke stått hær nå hadde det ikke vært for det fantastiske elevrådet vi har. Vi vill takke alle elevrådsrepresentantene som bruker tiden sin på dette arbeidet, og takk til alle elevene og klassene som kommer med innspill til sine representanter.

Vi på skolen jobber ikke bare for oss selv, vi har også en partnerskole i Haiti. Hvert år samler vi inn penger gjennom Haiti-dagen og panteboksene som står rund omkring. I år er det 25-års jubileum for samarbeidet vi har, og vi gleder oss til å fortsette med det fremover. Vi vil nå overrekke pengene elevene har samlet inn til Ingvill Konradsen som representerer prosjekt Haiti.